AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

Okunma sayısı: 1043
Güncellenme Tarihi:
AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

AB vatandaşlarının bağımlıları, İngiltere'de kalıcı olarak yaşamak istedikleri takdirde bir yerleşim vizesi başvurusu yapabilirler. Bu vize, eş, çocuk veya bakımı kendisine yapılan aile üyeleri gibi AB vatandaşlarının bağımlıları için geçerlidir. Bağımlı aile üyelerinin başvuru yapabilmeleri için öncelikle AB vatandaşının İngiltere'de yerleşik olması gerekir. Bu durumda, bağımlı aile üyeleri aynı zamanda İngiltere'de yaşamak istediklerini belgeleyen bir vize başvurusu yapabilirler.

Bağımlı aile üyelerinin vize başvurusu yapabilmeleri için gerekli belgeler arasında, AB vatandaşının kimlik belgesi veya pasaportu, ilişkilerini kanıtlayan evlilik, doğum veya kayıtlı ortaklık belgeleri, İngiltere'de barınacakları konutun kanıtı, maddi durumlarını gösteren belgeler ve gerekli sağlık belgeleri yer almaktadır.

Bağımlı aile üyeleri, İngiltere'de kalıcı olarak yaşamak için başvurduklarında, uygun koşulları sağladıklarında ve vize başvurusu tamamlandığında, İngiltere'de yerleşim iznine sahip olacaklardır. Bu izin, İngiltere'de çalışma, eğitim alma, sağlık hizmetlerinden yararlanma ve sosyal hizmetlere erişim gibi hakları da içerir.

Vize reddi almanız halinde tam kapsamlı vize reddine itiraz başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu vize türünün başvuru prosedürleri ve gerekli evraklarını öğrenebilmek için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. İngiltere vizesi türlerinin başvuru işlemleri ve talep edilen koşulların sağlanması oldukça zor ve karmaşıktır. Bu sebeple İngiltere vizesi sitemizi ziyaret ederek bilgi alabilir veya uzmanlarımızdan profesyonel danışmanlık alarak başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere'de sürekli oturum sahibi olarak veya İngiltere vatandaşı olarak bulunan bireylerin aile üyelerinin İngiltere'ye yerleşebilmesi için başvuruda bulunması gereken vize türüdür.

İngiltere Yerleşim Vizesi türünün alt kategorileri;

  • Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi,
  • Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi,
  • Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi,
  • Ebeveynler için İngiltere Yerleşim Vizesi,
  • Diğer Akrabalar için İngiltere Yerleşim Vizesi,
  • İngiltere Aile Birleşimi Vizesi olarak örneklendirilebilir.

Başvuru şartları ve gerekli evraklar hakkıda bilgi için sitemizi inceleyiniz. Firmamız danışmanlarına AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu konusunda İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.