İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu

Güncelleme Tarihi: 2019-04-25 09:47:58

18 yaşın üzerinde her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başvurarak İngiltere'de kendi işini kurabileceği bir İngiltere vizesi türüdür.

Sektör, sermaye, eğitim seviyesi, tecrübe süresi, İngilizce dil bilme seviyesi gibi kısıtlamar olmaksızın İngiltere’de iş kurmak isteyen herkesin başvurabileceği bir vize türüdür.

Yalnızca 18 yaşının üzerindeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği bir İngiltere çalışma/iş vizesi türü olan bu vize ile İngiltere'de çalışma şeklinizi kendiniz belirleyebiliyorsunuz. İş yeri açarak, var olan iş yerine ortak olarak, evden (home-office), mobil/seyyar, herhangi bir işletmeyi devralarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Ankara Antlaşması Vizesi ile aşağıda örneklendirilmiş işlerde girişimde bulunabilirsiniz. 

lokanta ve kebapçılık yazılım (IT) gayrimenkul danışmanlığı

oto tamirciliği

kuyumculuk kuaförlük (bay-bayan) mimarlık terzilik
restoran işletmeciliği marangozluk öğretmenlik (özel ders) ses sanatçılığı müteahhitlik çocuk bakıcılığı (nanny) güzellik uzmanlığı iç mimarlık

Serbest meslek sahibi olarak yukarıdaki tablodan daha fazla meslek ve alanda kendi işinizi kurabilirsiniz. İngiltere'de kurmak istediğiniz işin Ankara Anlaşması Vizesi kapsamına girip girmediğini firmamızın uzmanlarına danışarak öğrenebilirsiniz. 

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan bireyler öncelikle 1 yıllık vize alacaktır. Daha sonra vize uzatma başvurularıyla İngiltere'de bulunma süresini 5 yıla tamamlayan kişiler İngiltere'de sürekli oturum elde edebilecektir. İngiltere’de sürekli oturum izni alındığında ise en az 1 yıl sürekli oturum sahibi olarak İngiltere’de bulunarak, gerekli şartların da sağlanmasıyla İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunabilirsiniz. İngiltere de Türkiye gibi -bazı Avrupa ülkelerinin aksine- çifte vatandaşlığı kabul etmekte; yani hem İngiliz vatandaşı hem de Türk vatandaşı olabilirsiniz. 

İngiltere Ankara Anlaşması kapsamında eşinizi ve 21 yaşından küçük çocuklarınızı da Ankara Anlaşması Bağımlı Vizesi ile yanınıza alabilirsiniz. Ankara Anlaşması Vizesi alan bağımlı çocuklar İngiltere’de devlet okullarında eğitim alabilirler. 16 yaşından büyük çocuklar ve bağımlı eşler istedikleri işte çalışabileceklerdir. Yine eşler de çocuklar gibi eğitim alma hakkına sahip olacaklardır. Tüm bunlara ek olarak tüm aile bireyleri İngiltere sağlık hizmetlerinden de ücretsiz yararlanabilir.

Diğer İngiltere vizesi türleri için aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz. 

İNGİLTERE ZİYARETÇİ/TURİST VİZESİ

İngiltere Turist Vizesi ile İngiltere'ye kültürel ve turistik geziler, aile ziyareti, akademik araştırma ziyareti gibi amaçlarla gidebilirsiniz. Bu vize türüne başvuru yapacak olan bireyler, vize aldıktan sonra 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay kadar İngiltere'de kalabileceğini bilmelidir. Çok girişli olarak 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıllık olarak verilebilen İngiltere Ziyaretçi Vizesi ile ilgili detaylı bilgiler için TIKLAYINIZ! 

İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ

İngiltere Öğrenci Vizesikendi içinde çeşitli kategorileri bulunan eğitim amaçlı başvuru yapılması gereken bir vize türüdür. İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi gibi türleri bulunan bu vize türüyle yaşınıza ve İngiltere'de almak istediğiniz eğitime göre farklılaşan başvuru şartları hakkında bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. İngiltere Öğrenci Vizesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız. 

İngiltere'de eğitim programları, ücretleri, süreleri, konaklama imkanları ve ücretleri hususunda detaylı bilgiyi İngiltere yurt dışı eğitim uzmanlarımızdan elde edebilirsiniz. 

İNGİLTERE ÇALIŞMA VİZESİ

İngiltere Çalışma Vizesi türleri ile İngiltere'de kısa süreli veya uzun süreli olarak işverene bağlı veya kendi işinizi kurarak çalışabilirsiniz. İngiltere'de yatırım yapmak, girişimci olmak, işverene bağlı olarak çalışmak gibi amaçları bulunan bireylerin puan bazlı bu vize türlerine başvuruda bulunması oldukça önemlidir. Vize türünüzü firmamız uzmanlarıyla irtibata  geçerek belirleyebilir, işşemlerinize başlayabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız!

ANKARA ANTLAŞMASI VİZESİ

Ankara Antlaşması Vizesi, çalışma vizesinin bir türü olarak ancak yalnızca 18 yaşından büyük tüm Türk vatandaşlarının başvurabileceği bir vizedir. Sermaye, sektör, İngilizce bilgisi, lokasyon gibi sınırlamalara takılmadan İNgiltere'de iş kurabileceğiniz bu vize türü puan bazlı değildir. Bu sebeple başvuru sahipleri başvuru evrakları ve şartları hususunda büyük avantajlara sahip olmaktadır. Her başvuru sahibinin yaşam standartlarına ve İngiltere'de kurmak istediği işe göre çeşitlilik gösteren başvuru evrakları için TIKLAYINIZ!

İNGİLTERE YERLEŞİM VİZESİ

İngiltere Yerleşim Vizesi ile Birleşik Krallık'ta yaşayan eşinizin veya partnerinizin yanına yerleşebilirsiniz. Bu vize de diğer vize türleri gibi kendi içide çeşitli kategorilere ayrılmıştır. Detaylar için sitemizi ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz. 

Birleşik Krallık vizesine başvuru yapmak istiyorsanız danışmanlarımıza telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek ulaşabilir, kafanızı kurcalayan tüm sorularınızı sorabilir veya başvuru işlemlerinize zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz. İngiltere vizesi hakkında detaylı bilgi için BURAYA bakabilirsiniz. 

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu" sayfası 723 defa okundu