İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu

Güncelleme Tarihi: 2019-04-25 09:47:48

İngiltere'de kendi işini kurmak, işverene bağlı olarak çalışmak, yatırım yapmak, girişimci olmak gibi amaçları bulunan kişilerin başvuracağı İngiltere vizesi türlerinden biridir.

İngiltere'de iş kurmak veya işverene bağlı olarak çalışma amacı bulunan bireyler bu vize türüne başvurmalıdır. Çeşitli alt kategorilere ayrılmaktadır. 

Tier-2 Genel Çalışma Vizesi; 

AB üye ülkesi veya İşviçre vatandaşları dışındaki ülke vatandaşlarının başvurarak İngiltere'de çalışabileceği bir vize türüdür. Puanlama sistemi ile alınabilecek olan bu vize için gerekli evraklar puanlanmaktadır. 

Gerekli evraklar Puanlama
onaylı lisans veya yüksek lisans diplomanızın olması  10 puan
Doktora diplomanızın olması  15 puan 
Yapılacak olan işten elde edilecek brüt gelir  £17.000 -£19.999.99 arasında ise 5 puan 

Yapılacak olan işten elde edilecek brüt yıllık gelir £20.000 -£21.999.99 arasında ise

10 puan 
şirket içi transfer söz konusu ise 30 puan 

Toplamda 50 puan alınması gereklidir ve puanlama kriterleri bu tabloyla sınırlı değildir. Yukarıdaki tablo yalnızca örnek olarak verilmiş olup detaylar için İngiltere Çalışma Vizesi sitemizi ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz. 

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi; 

Aynı şirketin İngiltere'deki ayağında çalışmak için transfer edilen kişilerin İNgiltere'de çalışabilmek için alması gereken İngiltere vizesi türüdür. Bu şirkette en az 6 ay çalışmış olmak, transfer yapılacak şirkette %10'dan fazla hisse sahibi olmamak, transfer uzun süreli olacak ise en az 1 yıldır bu şirkette çalışıyor olmak gibi başvuru şartları bulunmaktadır. 

Tier-5 Geçici Çalışma Vizesi; 

İngiltere'de kısa/belirli bir süre için çalışacak olan bireylerin başvuracağı vize türüdür. Başvuru sahiplerinin başvuru tarihinden önce en az 90 gün boyunca banka hesaplarında £945 miktarında para bulunması, İngiltere'de çalışacağınız kurumun size sponsor olacağına dair sponsorluk yazısı ve belgesinin olması, puanlama sisteminden tam puan alarak tüm şartları sağlıyor olmak gerekmektedir.

Tüm çalışma vizesi türleri hakkında bilgi için TIKLAYINIZ!

Diğer vize türleri için aşağıda belirtilen sayfaları ziyaret edebilirsiniz. 

İngiltere'ye turistik, kültürel gibi amaçlarla gidecek olan bireylerin başvurması gereken tür İngiltere Turist Vizesi'dir. 

Aile ziyareti, akademik ziyaret, çocuk ziyaretçi olarak başvuru yapmak istiyorsanız BURAYA bakınız. 

İngiltere'de eğitim alabilmek için İngiltere Öğrenci Vizesi türlerine başvuruda bulunmanız gereklidir. 

Kısa süreli veya uzun süreli eğitimlere veya 18 yaş üstü veya altı olmanıza göre değişen vize türleri hakkında detaylar için TIKLAYINIZ!

İngiltere'de kendi işini kurmak isteyen bireyler Ankara Antlaşması Vizesi'ne başvurması gereklidir. 

18 yaş üzerindeki tüm Türk vatandaşlarının başvuruda bulunarak kendi işini kurabileceği sermaye, sektör, lokasyon gibi sınırlamaların bulunmadığı Ankara Antlaşması Vizesi uzmanlarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz. 

İngiltere'de yaşayan eşi veya partnerinin yanına taşınmak isteyen bireyler İngiltere Evlilik Vizesi başvurusunda bulunmalıdır. 

İngiltere'ye yerleşmek ve artık orada yaşamak isteyen bireylerin başvurması gereken, puan bazlı olarak alınması oldukça meşakkatli olan İngiltere Yerleşim Vizesi türleri hakkında bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

"İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu" sayfası 762 defa okundu