İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Güncelleme Tarihi: 2022-03-25 11:48:59

İngiltere Öğrenci Vizesi; İngiltere'ye kısa süreli veya uzun süreli farketmeksizin yalnızca eğitim amacıyla gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken, çeşitli kategorileri bulunan vize türüdür.

İngiltere'de lise, lisans, yüksek lisans, mesleki kurs, dil okulu gibi çeşitli alanlarda eğitimlere katılacak olan kişilerin başvurması gereken vize türü İngiltere Öğrenci Vizesi türleridir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri kendi içerisinde çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. 

İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi

En fazla 6 aya kadar İngiltere'de dil eğitimi, spor kursu, hobi kursu gibi eğitimlere katılabilmek amacıyla başvuru yapılması gereken vize türüdür.

Bu vize türü sahipleri İngiltere'de sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanamayacağı için kişisel sağlık sigortası yaptırması gereklidir.

İngiltere'den başvuru yaparak uzatılamamaktadır. Aynı zamanda İngiltere'de çalışma hakkını içermemektedir.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Vizesi

Bir eğitim kurumunda 6 ile 11 ay arasında dil eğitim almak isteyen öğrencilerin başvuracağı İngiltere vizesi türüdür. İşverene bağlı olarak veya kendi işini kurarak çalışma hakkı elde edemezsiniz.

IHS (sağlık harcı) ödemesi yarak İngiltere'de sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu vize türüne sahip bireyler İngiltere'den başvuru yaparak vize uzatma işlemlerini gerçekleştiremeyecektir. 

İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi

Tier-4 puan bazlı vize türlerinden biri olan bu vize ile 4-17 yaş aralığındaki gençler İnglitere'de eğitim alabilecektir.

Bu vize türünü alabilmek için diğer öğrenci vizesi türleri için de geçerli olan başvuru şartlarından biri, İngiltere'deki bir eğitim kurumundan kabul belgesinin alınması gerekliliğidir.

IHS (sağlık harcı) ücretinin yatırılmasıyla sağlık hizmetlerinden serbestçe faydalanma hakkınız olacaktır. 16 yaş üzerindeki bireylerin çalışma hakkı vardır. 

İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi

6 au ve daha uzun süreli eğitimleriniz için başvurmanız gereken Tier-4 puan bazlı vize türlerinden biridir. Sağlık harcının yatırılmasıyla İngiltere'de sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Kişinin eşi ve 18 yaş altındaki çocukları da bağımlı başvurusu yaparak İngiltere'ye gidebilecektir. İngiltere'de eğitim almak için hangi vize türüne başvurmanız gerektiğini öğrenebilmek için TIKLAYINIZ!

İngiltere'de eğitim alabilmek için İngiltere yurt dışı eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilir veya sitemizi inceleyebilirsiniz.

Diğer İngiltere vizesi türlerinin başvuru şartlarını, başvuru ücretlerini, gerekli evrakları, vize reddine karşı itiraz edilip edilemeyeceği gibi hususları BURADAN öğrenebilirsiniz.

Tüm vize işlemlerinin başından sonuna kadar profesyonel hizmet alabilmek için detaylı bilgiyi firmamızdan alabilirsiniz.

Danışmanlık şirketimiz İngiltere Öğrenci Vizesi ve İngiltere Öğrenci Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir firmadır.

Alanında uzman danışmanlara İngiltere Öğrenci Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu" sayfası 828 defa okundu