İngiltere Turist Vizesi Başvurusu

Güncelleme Tarihi: 2019-04-25 09:47:07

Aile ziyareti, iş ziyareti, akademik ziyaret gibi amaçlarla İngiltere'ye gidecek olan bireylerin başvuruda bulunabilmesi için tasarlanmış İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi'dir.

İngiltere'de kısa süreli çeşitli amaçlarla ziyarette bulunmak isteyen bireylerin başvurması gereken vize türüdür. İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapacak olan bireyler; 

  • öncelikle vize türünü doğru belirlemelidir. 
  • başvuru işlemlerini firmamızla yapmaya karar vermesi halinde evrakları danışmanlarımızdan alabilecektir. 
  • Gerekli evrakları titizlikle hazırlayarak uzmanlarımızın yönlendirmeleriyle başvuru dosyasına eklemelidir. 
  • Gerekli ise evrakların tercümelerinin yaptırılması büyük önem taşımaktadır. 
  • Başvuru formunun doldurulması, dilekçe, niyet mektubu, davetiyelerin hazırlanması sonrası başvuru dosyası hazır hale gelecektir. 
  • Başvuru merkezlerinden uzmanlarımızın aldığı randevu gün ve saatinde biyometrik bilgilerle birlikte başvuru dosyası verilecektir. 
  • başvuru sonucu ortama 15 iş günü içersinde belli olacaktır.

Yukarıda bahsedilen başvuru prosedürleri; İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesiİngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi gibi İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinin hepsi için geçerlidir. 

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi: İngiltere'de sürekli oturum veya İngiliz vatandaşı olanrak bulunan birinci derecek aile üyelerinizi ziyaret etmenizi sağlayan bir vize türüdür.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi: 6 aydan kısa süreli olarak iş görüşmesi, fuarlar, konferanslar, seminerler gibi çeşitli etkinliklere katılmak isteyen bireylerin başvuracağı vize türüdür. 

İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi: Birleşik Krallık'ta herhangi bir ücret almadan akademik araştırma yapmak isteyen bireylerin başvurması gereken vizedir. 

İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi: yine 6 aydan kısa süreli olarak 18 yaş altındaki bireylerin İngiltere'de bulunabilmesini sağlayan vizedir. 

İngiltere Ziyaretçi Vizesi türleri hakkında detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsiniz. 

İngiltere'ye ziyaretçi vizesi türleriyle gidecek olan bireylerin çalışma hakkı bulunmayacaktır. Yalnızca bazı vize türleriyle 30 güne kadar eğitim hakkı tanınacaktır. Ancak İngiltere'ye seyahat amacınız yalnızca eğitim almak ise İngiltere Öğrenci Vizesi'ne başvuruda bulunmanız gereklidir.

İngiltere'de eğitim alabileceğiniz vize türleri için TIKLAYINIZ!

İngiltere'ye öğrenci olarak gidecek olan bireyler eğitim programları, eğitim süresi ve eğitim ücretleri hususunda detaylı bilgiyi İngiltere yurt dışı eğitim danışmanlarından veya sitemizden alabilecektir. 

İngiltere Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere'de çalışma izniniz olmayacaktır. İngiltere'ye yasal yollardan doğrudan işçi olarak gitmek isteyen bir şirkette veya kurumda çalışmak istiyorsanız İngiltere Çalışma Vizesi türlerine başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Vize türü seçimi İngiltere vizesi başvuru prosedürleri için büyük önem taşıdığı için İngiltere eğitim almak isteyenler bu vize türüne başvurmalıdır. İngiltere'de çalışma izni alabileceğiniz vize türlerinin başvuru şartları ve gerekli belgeleri hakkında bilgi için TIKLAYINIZ!

İngiltere'de kendi işinizi nasıl kuracağınızı merak ediyorsanız İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi sizin için tasarlanmış bir vizedir, denilebilir. İngiltere'de iş kurmak, ortaklık kurmak gibi çeşitli faaliyetlerde bulunacvak olan bireyler İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi'ne başvuruda bulunmalıdır.

Sermaye, dil seviyesi, sektör, mesleki yeterlilik gibi kısıtlamalar bulunmayan bu vize türüyle hangi işleri yapabileceğinizi öğrenmek için BURAYA TIKLAYINIZ!

İngiltere'de evlenmek, aile birleşimi yapmak veya İngiltere'ye yerleşmek için İngiltere Yerleşim Vizesi'ne başvurmanız gerekmektedir. İngiltere Yerleşim Vizesi türleri kendi içinde seyahat amacına göre çeşitli kategorilere ayrılmıştır. Başvuru şartları ve gerekli evraklar listesi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

İngiltere vizesi başvuru işlemleri oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Firmamızla irtibata geçerek danışmanlık alınması vize sonucunun olumlu olmasında büyük fayda sağlayabilecektir. İngiltere vizesi danışmanlık alabilmek, başvuru evraklarını ve prosedürlerini öğrenebilmek, başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilmek için TIKLAYINIZ!

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Alanında uzman danışmanlara İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Turist Vizesi Başvurusu" sayfası 704 defa okundu