Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi

Okunma sayısı: 2607
Güncellenme Tarihi:
Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi

Çocuklar için İngiltere yerleşim vizesi, ebeveynlerinin ya da yasal vasilerinin İngiltere'de ikamet etmesi veya çalışması durumunda çocuklarının İngiltere'ye taşınabilmesine izin veren bir vizedir. İngiltere'de kalıcı olarak yaşama niyeti olan ve 18 yaşın altındaki çocuklar için geçerlidir. Bu vizeye başvurmadan önce, velilerin İngiltere'de yasal olarak ikamet etmesi veya çalışması gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunmak için, çocuğunuzun sağlık sigortası, okula kayıt durumu, konaklama ve diğer temel ihtiyaçları gibi belgeleri sunmanız gerekebilir.

Ayrıca, çocuğunuzun İngilizce dil becerilerinin iyi olması da vize başvurunuzun onaylanması açısından önemlidir. Bu nedenle, çocuğunuzun İngilizce öğrenmesini sağlamak için bir dil kursuna kaydolabilirsiniz.

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Genel Bilgiler

İngiltere'de sürekli oturum hakkı veya İngiliz vatandaşı olarak bulunan bireyler çocuklarını bu vize türüyle İngiltere'ye yanlarında götürebilirler. Bu çocukların evlilik içerisinde doğmuş olması şartı bulunmaz. Yani nikâhsız birlikteliklerden olan çocuklar, üvey çocuklar ve evlatlıklar da yerleşim kapsamlı başvuru yapabilmektedir. 

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu Yaş Kriteri

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne İngiltere’de sürekli oturum izni ya da İngiliz vatandaşlığı ile bulunan kişilerin 18 yaş altındaki öz, üvey ve evlatlık çocukları İngiltere'ye yerleşim amacıyla gelebilsinler diye verilir. 18 yaş altında bulunan çocuklar ebeveynlerinin her ikisiyle veya sadece biriyle beraber İngiltere’ye yerleşebilir. Sadece bir ebeveyn ile İngiltere’ye yerleşilmek üzere vize başvurusu yapılacaksa diğer ebeveynin izninin olduğuna dair bir muvafakatnamenin başvuru dosyasında başvuru için gerekli olan diğer belgelerle birlikte yer alması gerekir. Buna ek olarak anne ve babalarının evli olma şartı bulunmamaktadır. Yani evli çiftler, evli olmayan çiftler, nişanlılar, boşanmış çiftlerden olan çocuklar hiçbir ayrım olmaksızın İngiltere Evlilik Vizesi başvurusu yaparak İngiltere’ye yerleşebilirler.

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda aranan şartlar içerisinde en önemli şart olarak aile bağlarının korunması şartı bulunmaktadır. Bu bağı nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği vb. belgelerle ispatlamak mümkün olabilecektir. Buna ilaveten bu başvurularda Birleşik Krallık’taki ebeveyn ile çocukların iletişimleri ile maddi-manevi bağlarının devam ettiğinin de ispat edilmesi şarttır.

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Geçinme Şartı

Tüm yerleşim vizesi başvurularında olduğu gibi minimum geçinme şartı çocuklar için de sağlanabilmesi, vize sonucunda büyük etki yaratacaktır. Tek başına İngiltere’deki annesinin veya babasının yanına yerleşecek çocuk için minimum geçinme şartı £18.600.00 gelir veya £62.500.00 seviyesindeki nakit birikim şartı bulunmaktadır. Bu şartın sağlanıyor olması vize başvurusunun olumlu olması ihtimalini artırabilecektir. Başvuruyu annesiyle, babasıyla ya da kardeşleriyle yapan çocuklar, her bir aile bireyi için gösterilmesi gereken maddi yeterlilik artacaktır.

Başvuruda hangi miktarda maddi yeterliliğin sağlanması gerektiğine dair bilgiyi başvurusunu ile gerçekleştiren kişiler uzmanlarımızdan öğrenebilirler. Bu vize türünün başvurularında Birleşik Krallık’ta kalınacak yere dair belgelerin de başvuru dosyasına konması gerekir. Çünkü İngiltere’ye gidecek olan çocuğun aile yaşamına uygun şart ve büyüklükte bir yerde kalması büyük önem taşımaktadır.

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sağlık Hizmeti

İngiltere’ye Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi ile İngiliz vatandaşlığı ya da sürekli oturum izni bulunan ebeveyni veya ebeveynlerinin yanına yerleşecek olan çocuklar başvuruda Immigration Health Surcharge (IHS) ödeyerek İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabileceklerdir. Bu vize türüne sahip olan bireyler 16 yaşın üzerinde ise çalışabilir, eğitim alabilirler. İngiltere'de eğitim almayı düşünen çocuklara eğitim programları, ücretleri ve süreleri hakkında detaylı bilgiyi İngiltere'de eğitim uzmanlarımız verecektir. 

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvuru Sonuclanma Süresi

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapıldıktan sonra yaklaşık olarak 3 ay içerisinde başvuru sonuçlanmaktadır. İngiltere Konsolosluk vize memurları bu sürede yaptıkları incelemeler ve değerlendirmeler sonrasında olumsuz bir karar verdikleri takdirde vize reddine karşı itiraz edebilirsiniz. İngiltere vizesi retlerine itiraz etmek istiyorsanız TIKLAYINIZ!

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvuru Süreci

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda;

  • Belgelerin tamamlanıp,
  • Gerekli ise evrakların tercümelerinin yapılıp,
  • İngilizce başvuru formlarının doldurulup,
  • Varsa gerekli başvuru harç ödemelerinin yapılıp,

Vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebilmesi gereklidir.

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Danışmanlık

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi ve Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzmanlarımıza danışabilir, başvuru işlemlerinizi başlatıabilirsiniz.