İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

Güncelleme Tarihi: 2022-03-25 10:24:40

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi, İngiltere’de bulunan kişinin siyasi sığınma (iltica) veya insani koruma talebi ile İngiltere’de kalışına izin verilmesinden sonra kendisi ile birlikte ailesinin de İngiltere'de yaşayabilmesini sağlayacak olan vize türüdür.

İngiltere’de siyasi sığınma (iltica) veya insani koruma talebi ile bulunan bireylerin ailesiyle birlikte İngiltere'de yaşayabilmesini sağlayacak olan vize türüdür. 

Burada belirtilen haller dışında İngiltere’ye yerleşebilmek için İngiltere Yerleşim Vizesi türlerine başvurmalısınız. 

İngiltere’de siyasi sığınma veya insani koruma altında kalan kişilerin aileleri bazı şartların sağlanması halinde bu vize türüyle İngiltere'ye gidebilecektir. 

Ancak bazı şartları sağladıkları takdirde İngiltere’de bulunan bu kişinin yanına gelebilir ve hayatlarına İngiltere’de devam edebilirler. İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurusu için öncelikli şartlar;

  • İngiltere’de bulunan kişinin tam mülteci statüsünde veya insani koruma kapsamında olması,
  • Evli eşi veya partneri ile 18 yaşın altındaki çocuklar ve bu mülteci veya insani koruma altına alınmış olan kişinin yükümlülüğü altında bulunan kişilerin başvuruda bulunabilmesi için evliliğin İngiltere’de bulunan eşin İngiltere’ye gitmesinden önce gerçekleşmiş olması,
  • İngiltere’de mülteci olarak bulunan veya insani koruma altına alınmış kişinin aile bireyleri eğer birlikte yaşama niyetlerini de inandırıcı şekilde ortaya koyulması olarak örneklendirilebilir. 

Kişi İngiltere'de siyasi sığınma ya da insani koruma gibi bir statü kazandıktan sonra evlendiyse İngiltere dışındaki eş bu vizeye başvuru yapamamaktadır. İngiltere Aile Birleşimi Vizesi için detaylı bilgiyi uzmanlardan elde edebilirsiniz. 

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi, İngiltere Yerleşim Vizesinden maddi kaynakların kanıtlanması bakımından değişmektedir. İngiltere’de bulunan kişinin yanına getirmek istediği aile üyelerine devlet sosyal yardımlarına muhtaç olmaksızın bakabileceğini, kalacak yer ayarlayabileceğini ve bütün giderlerini karşılayabileceğini kanıtlama zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu durdum, başvuru sahiplerine büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Birleşik Krallık’ta mülteci olarak bulunan veya insani koruma kapsamında kalma izni almış olan kişiler, İngiltere aile birleşimi başvurularında bizimle iletişime geçerek vizenin şartları, vize alındığında sağlayacağı haklar gibi her tür konuda detaylı bilgi alabilecektir. Uzmanlarımızla irtibata geçebilmek için TIKLAYINIZ!

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi ile İngiltere’de sağlık hizmetlerinden herhangi bir harç ya da başvuruda sunulması gerekecek bir referans numarasına gerek olmaksızın ücretsiz bir şekilde faydalanılabilmektedir.

Aile birleşimi amacıyla İngiltere vizesi başvurusu yapan ve İngiltere’ye gelen başvuru sahiplerinin İngiltere’de çalışma hakkı bulunmaktadır. Aynı zamanda İngiltere'de eğitim alabileceklerdir. İngiltere'de eğitim için TIKLAYINIZ!

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere evlilik vizesi ve İngiltere Evlilik Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

Firmamız danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Aile Birleşimi Vizesi " sayfası 1822 defa okundu