İngiltere Evlilik Vizesi için İngilizce Yeterliliği

Güncelleme Tarihi: 2022-03-25 10:29:09

İngiltere evlilik vizesi almak istiyorsanız, İngiltere'de hayatınızı idame ettirerek iletişim kurabileceğiniz kadar, belirli bir seviyede İngilizce bilginizin olması zorunludur.

İngiltere evlilik vizesi evli çiftleri Birleşik Krallık'ta bir araya getirme amaçlı bir vizedir. Dolayısıyla eğitim veya akademik amaçlı değildir. İngiltere Evlilik Vizesi için İngilizce Yeterliliği ile İngiltere'ye gittiğinizde yaşamınızı idame ettirebilecek kadar İngilizce bilmeniz gereklidir. Bunun için IELTS Life Skills sınavına girerek belirli bir seviyede İngilizceniz olduğunu kanıtlamalısınız. 

IELTS LIFE SKILLS sınavı İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında olan İngiltere Evlilik Vizesi gibi İngiltere vizesi türleri için hazırlanmış bir İngilizce sınavıdır. IELTS LIFE SKILLS ne akademik IELTS sınavıdır ne de genel IELTS sınavıdır, ikisinden de farklı olan bir sınavdır ve sadece 2 bölümden oluşur.

Bu sınavda sizden günlük ihtiyaçlarınızı basit bir şekilde dile getirme, basit cümleleri anlayabilme, kendinizi tanıtma, kimleri tanıdığınızı açıklayabilme, nerede ikamet ettiğinizi söyleyebilme gibi beceriler talep edilir.

Bu sınav yaklaşık 16-18 dakika sürmektedir. Konuşma ve dinleme bölümleri aynı zamanda peş peşe yapılır. A1 seviyesinde geçmeniz gereken bu sınavdaki İngilizce bilginize zaten Birleşik Krallık'a gittiğinizde de ihtiyacınız olacaktır.

Konuşma ve dinleme bölümlerinden oluşan IELTS LIFE SKILLS sınavını 18-65 yaş aralığındaysanız ve herhangi bir psikolojik rahatsızlığınız yoksa İngiltere Evlilik Vizesi başvuruları için geçmek zorundasınız.

Test sonuç belgesi sınavdan sonra yaklaşık 1 hafta içerisinde adaylara ulaştırılır. Vize başvurunuzu buna göre ayarlayınız. İngiltere Evlilik Vizesi için İngilizce Yeterliliği ve diğer başvurular için gerekli dil sınavları hakkında bilgi ve danışmanlık için TIKLAYINIZ!

İngiltere'ye evlilik vizesi ile gitmek isteyen bireyler, gerekli şartlarını sağladığından emin olarak başarılı bir başvuru yapması sonrasında vize sahibi olması halinde İngiltere'ye bu vizenin verdiği hak ve yükümlülükleri taşıyarak gidebilecektir.

İngiltere'de belirli saatlerde çalışma hakkı ve eğitim hakkınız olacaktır. Bu örnek baz alınarak İngiltere'de eğitim ve yaşam ile ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsiniz. 

İngiltere Evlilik Vizesi sahibi olarak değil de doğrudan eğitim amacıyla İngiltere'ye gitmek isteyen bireylerin başvurması gereken eğitim uzmanları her türlü bilgi ve danışmanlığı başvuru sahiplerine sağlayabilecektir. İngiltere'de alabileceğiniz eğitim programları, ücretleri ve süreleri hususunda detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

İngiltere evlilik birleşimi gibi yerleşim amaçlı vizeler de dahil olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi için lütfen İngiltere Vizesi Başvurusu Hattı iletişim bilgileri için sitemizi ziyaret ediniz. Uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

"İngiltere Evlilik Vizesi için İngilizce Yeterliliği" sayfası 4151 defa okundu