Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi

Güncelleme Tarihi: 2019-06-15 10:21:04

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne başvuru prosedürüne uygun olarak başvuru yapıldığı takdirde olumlu sonuç alabilmek mümkün olacaktır.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurularında İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan tüm vize başvuruları gibi başvuru prosedürüne uygun bir başvuru yapılması gereklidir. 

Başvuru prosedürleri;

  • vize türünün doğru belirlenmesi,
  • vize uzmanlarımızla başvuruya başlamaya karar verilmesi,
  • uzmanlarımızdan gerekli evraklar listesinin temin edilmesi, 
  • belgelerin toparlanması ve gerekli ise tercümelerinin yaptırılması,
  • başvuru formunun doldurulması,
  • dilekçe ve niyet mektubunun hazırlanması,
  • başvuru merkezlerinden randevu alınarak biyometrik bilgilerle birlikte başvuru dosyasının teslim edilmesi olarak sıralanabilir. 

İngiltere vatandaşı veya süresiz oturum sahibi olarak Birleşik Krallık’ta bulunan kişilerin nişanlıları bu vize türüne başvuruda bulunabilirler. İngiltere Nişanlı Yerleşim Vizesi başvurusu, İngiltere vatandaşları ve sürekli oturum sahiplerinin nişanlılarının sahip olmaı gereken en önemli husus maddi yeterliliktir. İngiltere’de bulunan kişinin İngiltere’ye gelecek olan nişanlısı için yıllık minimum £18.600.00 düzeyinde bir maddi imkâna sahip olması veya maddi gelir şartını sağlayamıyor ise £62.500.00 seviyesindeki bir nakit birikimini göstermesi gereklidir. 

Aşağıdaki tabloda aile büyüklüğüne göre minimum gelir şartı, gelir şartını sağlayamayanlar için birikim şartı listelenmiştir. 

Aile Büyüklüğü

Minimum Gelir Şartı

Birikim Şartı

Sponsor Eş + Bağımlı Eş

£18.600,00

£62.500,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 1 Çocuk

£22.400,00

£72.000,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 2 Çocuk

£24.800,00

£78.000,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 3 Çocuk

£27.200,00

£84.000,00

Sponsor Eş + Bağımlı Eş + 4 Çocuk

£29.600,00

£90.000,00

İngiltere Nişanlı Yerleşim Vizesi başvurusunda bulunacak İngiltere’de süresiz oturum sahibi veya İngiliz vatandaşı kişilerin nişanlıları yapacakları yerleşim kapsamlı başvurularda İngilizce dil şartını sağladığınızı kanıtlamanız greeklidir. Kişiler IELTS Life Skills sınavına girerek A1 seviyesinde İngilizce bildiklerine dair başarılı sonuç belgesini başvuru dosyasına eklemelidir. Detaylı bilgi için İngiltere vizesi için İngilizce dil sınavları sayfamız incelenebileceği gibi başvurusunu uzmanlarımız ile gerçekleştiren kişilere hangi sınav belgelerini başvurularında sunabileceklerine dair bilgi ve danışmanlık da verilebilmektedir. 

Nişanlı çift ya da nişanlılardan biri 18 yaşın altında olduğu takdirde 18 yaşını doldurması beklenmelidir. Aksi takdirde vize reddi alınacak ve maddi kayba uğranacaktır. İngiltere vizesi reddine itiraz edebilmek için TIKLAYINIZ!

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda İngilizce sınavı belgesinin bulunması gerekmesine karşın Life in the UK sınavının belgesinin sunulmasına gerek bulunmamaktadır. Bu sınavın belgesi sürekli oturum izni ve İngiliz vatandaşlığı alabilmek için gereklidir. İngiltere vatandaşlığı hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz. 

Nişanlı çiftin İngiltere’de kalacakları evin de belli standartlara sahip olması gereklidir. Kalınacak yerin bir ailenin ikametine uygun ve kişi sayısına göre uygun büyüklükte olması gerekir. Kalınacak yer, kira veya satın alınmış olabilecektir. İngiltere Nişanlı Yerleşim Vizesi başvurusu için kalınması planlanan evin yeterli stndartlarda olup olmadığı, vize anlamında bir sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağı anlamında bilgi alabilmek için firmamızla iletişime geçilebilir. Uzmanlarımız gerekli olursa ev değişikliği, tadilat ile evin büyütülmesi, taşınma vb. tavsiyelerde bulunabilecek ve başvurunuzun bu nedenle reddedilmesi riskini ortadan kaldıracak her türlü bilgiyi verebilecek, öneride bulunabilecektir.

Bu vize türüne sahip olan bireyler İngiltere'de eğitim alabilir ve çalışma hakkına sahip olabilir. İngiltere'de eğitim programları, süreleri ve ücretleri hakkında bilgi almak isteyen herkes sitemizden detaylı bilgi alabilecektir. 

İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile firmamız uzmanlarıyla irtibata geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. 

"Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi " sayfası 1211 defa okundu