İngiltere Evlilik Vizesi Gerekli Belgeler Nelerdir?

Güncelleme Tarihi: 2019-06-15 11:47:59

İngiltere Evlilik Vizesi gerekli belgeler, sağlanması oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Bu sebeple vize başvuruları konusunda profesyonel uzmanlarımızdan destek alarak gerekli belgeler listesine ulaşabilirsiniz.

İngiltere Evlilik Vizesi gerekli belgeler listesi oldukça karmaşık yapıdadır. Yerleşim/Evlilik Vizesi ile İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak veya İngiltere vatandaşı olarak bulunan eşinin yanına taşınmak isteyen bireylerin ispatlaması gereken belirli koşullar bulunmaktadır. Bu şartlar, Yerleşim/Evlilik Vizesi türlerinden biri olan Evli Çiftler için Yerleşim Vizesi için şöyle örneklendirilebilir;

  • çiftlerin evli olduğunu kanıtlayan evlilik cüzdanı,
  • İngilizce dil bilgisi için IELTS Life Skills sınavından en az A1 seviyesinde sonuç alınması,
  • sponsor eş ile bağımlı eşin yıllık gelirinin en az £18.600,00 olması vb. 

Aşağıdaki tabloda başvuru sahiplerinin eşi ve çocuk sayısında göre gelir şartı ve sağlaması gereken birikim şartı gösterilmiştir. 

Ailedeki birey sayısı 

Minimum Gelir Şartı

Birikim Şartı (Gelir Şartını Sağlayamayanlar için) 

Vize sahibi ve eşi

£18.600,00

£62.500,00

Vize sahibi ve eşi + 1 Çocuk

£22.400,00

£72.000,00

Vize sahibi ve eşi + 2 Çocuk

£24.800,00

£78.000,00

Vize sahibi ve eşi + 3 Çocuk

£27.200,00

£84.000,00

Birleşik Krallıkta yaşama niyetlerinin olması ve aile bağlarının sıkı ve devam eden bir ilişki içinde olması gibi konularda detaylı evraklar talep etmektedir. Başvuru sahipleri öncelikle 33 aylık geçici oturum vizesi sahibi olmaktadır. Daha sonra vize sahipleri uzatma başvurusu yaparak 30 aylık geçici oturum vizesi de sürekli oturum başvurusu hakkını elde edebilecektir. Evlilik Vizesi başvurusu ve sürekli oturum başvuru şartları hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızla irtibata geçilmesi önerilmektedir. Sürekli oturumla 1 yıl daha İNgiltere'de yaşayanbireyler toplamda 6 yılın sonunda İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunabilir. İngiliz vatandaşlığı için TIKLAYINIZ!

İngiltere Evlilik Vizesi gerekli belgeler üzerine güncel haberleri öğrenmek isteyen bireyler İngiltere vizesi ve Birleşik Krallık Evlilik Vizesi konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla başvuru sahiplerine profesyonel hizmet veren firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerini ziyaret edebilir veya uzmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak vize işlemlerinizi geç kalmadan başlatabilirsiniz.

İngiltere'de çalışma izni ve eğitim hakkı alabileceğiniz çeşitli kategorileri bulunan İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularıu yerine İngiltere'ye doğrudan öğrenci olarak gitmek isteyen bireylerin bilgi ve danışmanlık alabileceği eğitim danışmanlarına BURADAN ulaşılabilecektir. 

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

“İngiltere Evlilik Vizesi gerekli belgeler nelerdir?”, “Evlilik Vizesi başvuru reddi neden alınır?”, “Evlilik Vizesi için hangi evraklar gereklidir?”, “İngiltere vize türleri nelerdir?” gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler. Evlilik Vizesi başvurusu ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere Evlilik Vizesi Gerekli Belgeler Nelerdir?" sayfası 544 defa okundu