İngiltere Evlilik (Yerleşim) Vizesi Genel Bilgiler

Güncelleme Tarihi: 2019-04-24 16:51:10

İngiltere Yerleşim (Evlilik) Vizesi, Birleşik Krallık'ta İngiliz Vatandaşı veya süresi oturum sahibi olarak yaşayan kişilerin İngiltere ülke sınırları dışında yaşayan aileleri için büyük önem arz etmektedir.

Yeni evlenmiş çiftlerden, eşi İngiltere'de ikamet eden kişilerin ailelerinin de yanlarına gelebilmeleri ve yaşamaları için başvuracakları vize türü İngiltere Evlilik (Yerleşim) Vizesidir. İngiltere Yerleşim (Evlilik) Vizesi başvuru evrakları için detaylı bir hazırlık süreci vardır. Titiz davranılması gereken bu vize başvurularında uzman bir danışman desteğine mutlaka ihtiyacınız olacaktır.  Uzman gözetiminde yapacağınız İngiltere Evlilik (Yerleşim) Vizesi başvurularının sonucu, profesyonel danışmanlardan bilgi ve danışmanlık alınmasıyla büyük oranda olumlu olabilecektir. İngiltere Yerleşim (Evlilik) Vizesi başvurularının vize harcı oldukça yüksek olmasının yanında değerlendirme süreci de uzundur. Bundan dolayı deneme yanılma yoluyla böyle önemli bir vizeye başvurmak oldukça risklidir. Buna ek olara Yerleşim Vizesi başvurunuzun reddedilmesi sizi hem psikolojik olarak hem de maddi olarak epey bir sıkıntıya sokacaktır. İngiltere vizesi reddi ile karşılaştıysanız, vize reddine itiraz yolları hakkında bilgi için TIKLAYINIZ!

İngiltere'ye yerleşmek isteyen bireyler İngiltere Yerleşim Vizesi türlerine başvuruda bulunması gerekmektedir. İngiltere'de oturum izni almak ve yerleşmek için İngiltere Yerleşim Vizesi türlerinden birine sahip olmak isteyen herkes belirli prosedürleri uygulamalıdır. Başvuru işlemlerini uzmanlarımızla yapmaya karar veren bireylerin başvuru işlemlerinin başlatılmasıyla başvuru evraklarını uzmanlarımız başvuru sahiplerine temin edecektir. Başvuru evraklarının eksiksiz olarak hazırlanması, başvuru formunun doldurulması, gerekli evrakların tercümelerinin yapılması, başvuru için gerekli dilekçe ve niyet mektubunun hazırlanması sonrasında başvuru merkezlerinden randevu alınabilecektir. Randevu sırasında başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler verilir. Başvuru sonucu ortama 3 ile 12 hafta arasında değişen bir süre içerisinde belli olabilecektir. 

İngiltere vizesi başvurularını uzmanlarımızla yapmaya karar veren bireyler, vize başvuru işlemlerinin başlatılarak başvuru evraklarının eksiksiz olmasını büyük oranda sağlayabilecektir. İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış firmamızdan bilgi ve danışmanlık alarak vize sonucunuzun büyük oranda olumlu olmasını sağlayabilirsiniz. 

İngiltere Yerleşim Vizesi türlerinin başvuruları ve başvuru şartları oldukça karmaşık ve zordur. Bu sebeple İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi türleri hakkında aşağıda kısa açıklamalar mevcuttur. Detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçmenizi öneriyoruz. 

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi olan kişilerin eşlerinin başvuruda bulunması gereken vize türüdür. Başvuru sahiplerinin başvuru dosasında bulunması gereken belirli evraklar vardır. Bu evraklar;

  • evlilik cüzdanı, 
  • başvuru formu,
  • başvuru dilekçesi,
  • banka hesap bilgileri, 
  • maaş bordrosu, gibi örneklendirilebilir.

Detaylar için uzmanlarımıza danışabilirsiniz. 

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak veya vatandaşlık almış kişiler, partnerini yanına yerleşmek amacıyla alabilmek için bu vize türüne başvurmanız gerekmektedir. İngiltere'ye gitmek isteyen bireyler, başvuru dosyasına;

  • en az 2 yıl birlikte yaşadıklarını kanıtlayan belgeler,
  • başvuru formu,
  • maddi kaynakları ifade eden bilgiler,
  • kişisel bilgiler gibi çeşitli evrakları ekleyerek başarılı bir başvuru yapabilecektir.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiltere’de bulunan nişanlısının yanına taşınmak ve İngiltere’ye yerleşmek isteyen bireyler bu vize türüne başvuruda bulunmalıdır. Bu vize türünün diğer vize türlerine göre farklı başvuru şartları bulunmaktadır. Nişanlı çiftlerin bu vize türüyle İngiltere'ye yerleşebilmeleri için belirli şartları sağlamaları gerekmektedir. Buna örnek olarak; bireylerin minimum maddi yeterlilik şartını İngiltere'de geçinebileceklerini ispat edebilmek için gösterebilmeleri gerekliliği, verilebilir. 

Birleşik Krallık'ta bulunan kişinin İngiltere’ye gelecek olan nişanlısı için yıllık olarak minimum £18.600.00 düzeyinde bir maddi imkâna sahip olduğunu veya bu miktarı sağlayamıyor ise minimum £62.500.00 seviyesindeki bir nakit birikim göstermesi gereklidir. 

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere’ye iltica etmiş veya insani koruma hakkına sahip şahısların aile üyeleriyle (eş ve çocuklar) birlikte yaşamasını sağlayacak olan vize türüdür. Mülteci veya insani koruma kapsamına alınmış kişinin ancak evli eşi veya partneri ile 18 yaşın altındaki çocuklar ve bu kişinin yükümlülüğü altında bulunan aile üyeleri bu vizeye başvuru yapmalıdır. Siyasi sığınma ya da insani koruma gibi bir statü kazandıktan sonra evlendiyseniz İngiltere dışındaki eşiniz bu vizeye başvuru yapamayacaktır. 

Diğer İngiltere Yerleşim Vizesi türleri ve bu türler hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

Bu vize türüyle İngiltere'de çalışma ve eğitim alma gibi haklara sahip olabileceksiniz. IHS yani sağlık harcını yatırdıktan sonra İngiltere'de sağlık hizmetlerinden faydalanabileceksiniz. 

İngiltere'de bu vize türüyle alabileceğiniz eğitimler veya seyahat amacını doğrudan eğitim olarak belirlemek isteyen bireylerin bilgi ve danışmanlık alabileceği sitemizi ziyaret etmesi önerilmektedir. 

Buna benzer başka sorunları yaşamamak için size tavsiyemiz uzman bir  danışmanlık firmasıyla görüşmenizdir. İLETİŞİM sayfasını kullanarak ilgili danışmanlık firmasına ulaşabilir ve hizmet talep edebilirsiniz.

"İngiltere Evlilik (Yerleşim) Vizesi Genel Bilgiler" sayfası 4316 defa okundu