Evlilik Vizesi icin Gerekli Evraklar Arasında Maddi Yeterlilik Var mıdır?

Okunma sayısı: 739
Güncellenme Tarihi:
Evlilik Vizesi icin Gerekli Evraklar Arasında Maddi Yeterlilik Var mıdır?

Evlilik vizesi başvurusunda, İngiltere'de yaşama maliyetini karşılayabilmek için belirli bir maddi yeterlilik şartı bulunmaktadır. Başvuru sahibi, İngiltere'deki eşinin veya aile üyesinin mali desteği olmadan İngiltere'de yaşama maliyetlerini karşılayabilecek kadar gelir sahibi olmalıdır. Bu genellikle belirli bir gelir sınırını aşma veya belirli bir tasarruf miktarına sahip olmayı gerektirir. Başvuru sahibinin bu gereksinimleri karşılaması için gerekli belgeler arasında banka hesap özetleri, işveren mektupları veya gelir beyannameleri bulunabilir. Ancak, bu gereksinimler başvuru sahibinin durumuna ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Evlilik Vizesi icin gerekli evraklar arasında kişisel ve maddi yeterlilikleri ifade eden belgelerin bulunması gereklidir. Maddi yeterliliklerin sağlanamaması durumunda Evlilik Vizesi başvurularında vize reddi alma ihtimali artırılmış olacaktır. Maddi yeterlilikler, İngiliz makamlarınca belirli rakamlarla sınırlandırılmıştır. Evlilik Vizesi icin gerekli evraklar arasında, maddi yeterliliği kanıtlayan yetişkin bir birey için minimum gelir şartı £18.600,00 olması gereklidir. Bu miktarı sağlayamayan bireylerin en az £62.500,00 birikiminin banka hesap dökümüyle ispatlanabiliyor olması gereklidir.

Maddi imkanların sağlanamaması durumunda vize reddi, vize memurunu kandırmaya yönelik yanlış, hatalı ve yalan beyan içeren evrakların tespiti durumunda vize reddine ek olarak 10 yıla kadar vize başvuru yasağı bile verilebilecektir. Evlilik Vizesi icin gerekli evraklar arasında başka hangi evrakların neler olabileceği hususunda uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi türlerine başvurularda ret alan bireyler İngiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları sayfamızı ziyaret ederek itiraz yollarını ve başvuru şartlarını öğrenebilirler. Bu vize türünün başvuru sonucu olumsuz olabilieceği gibi olumlu da olabilecektir. İngiltere Evlilik Vizesi sahibi olan bireyler İngiltere'ye ailesini yanına alabileceği gibi, eğitin ve çalışma hakkı da elde edebilecektir. İngiltere'de eğitim için TIKLAYINIZ!

Evlilik Vizesi icin gerekli evrakların tamamını öğrenebilmek için danışmanlarımıza telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek ulaşabilir, kafanızı kurcalayan tüm sorularınızı sorabilir veya başvuru işlemlerinize zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.