Evlilik Vizesi İngiltere Başvuru Şartları Nelerdir?

Okunma sayısı: 856
Güncellenme Tarihi:
Evlilik Vizesi İngiltere Başvuru Şartları Nelerdir?

İngiltere'de evlilik vizesi başvurusu yapmak için aşağıdaki şartları karşılamak gerekmektedir:

  • Başvuru sahibi ve eşi arasında gerçek bir ilişki olması gerekmektedir.

  • Başvuru sahibinin İngiltere'de yasal olarak kalabilecek yeterli maddi kaynaklara sahip olması gerekmektedir.

  • Başvuru sahibinin ve eşinin sağlık durumlarının iyi olması gerekmektedir.

  • Başvuru sahibi ve eşi, İngiltere'de yaşama kararlılıklarını göstermek için uygun kanıtlar sunmalıdır.

  • Başvuru sahibi ve eşi, İngiltere'de kalacakları yer ve konaklama koşullarını kanıtlamalıdır.

  • Başvuru sahibi ve eşi, İngilizce dil yeterliliği testlerinde başarılı olmalıdır.

Başvuru süreci, başvuru sahibi ve eşinin evlilik belgelerinin yanı sıra, pasaportları, biyometrik verileri, sağlık kontrolü ve maddi kaynaklarının kanıtlarını içeren bir dizi belgeyi sunması gerektirir. Başvuru sahibi ve eşi, İngiltere hükümeti tarafından belirlenen ücretleri de ödemelidir.

Evlilik Vizesi İngiltere’de sürekli oturum veya İngiltere vatandaşı olarak bulunan bireylerin eşi ve 21 yaş altındaki çocuklarının başvurabileceği vize türüdür. Evlilik Vizesi İngiltere’ye yerleşme amacıyla giden bireylerin başvuracağı vize türüdür.

Yerleşme amacı taşımayan kendi ülkesine geri dönmek zorunda olan bireylere bu vize türü başvurusunda ret kararı çıkma ihtimali oldukça yüksektir. Örneğin, İngiliz vatandaşıyla evli bireylerin işinin Türkiye’de olması, çocuklarının Türkiye’de okuyor olması gibi durumlarda Yerleşim Vizesi başvurusunda bulunması olumsuz sonuçlanabilir.

Başvuru sahipleri Yerleşim/Evlilik Vizesi başvuru evrakları içerisinde Türkiye’de bir bağının kalmadığını, tamamıyla İngiltere’ye yerleşme niyetinde (orada yaşama, orada eğitim alma, orada çalışma vb.) olduğunu göstermesi gereklidir.

Evlilik Vizesi İngiltere için başvuru yapacak olan bireylerin İngiltere’deki eş ile evli olması gereklidir. Evlilik cüzdanı ile bu bilginin ispatlanması oldukça önemlidir. İngiltere Evlilik Vizesi başvuru şartlarının tümü hakkında bilgiyi uzmanlarımıza danışabilirsiniz. İngiltere Evlilik Vizesi hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

İngiltere vizesi başvuruları oldukça zor ve karmaşık yapıda olması sebebiyle başvuru yapmak isteyen bireylerin alanında uzman danışmanlarımızdan destek alarak başvuru prosedürlerine başlaması oldukça önemlidir. Profesyonel hizmet alarak İngiltere vizesi başvurusu yapacak olmanız vize sonucunun büyük oranda olumlu olmasını sağlayabilecektir.

Evlilik Vizesi İngiltere için hangi evrakları talep etmektedir?, İngiltere vize türleri vize ücretleri farklı mıdır?, Evlilik Vizesi için gerekli evraklar neler olabilir?, Evlilik Vizesi uzatma başvurusu yapılabilir mi? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler. Evlilik Vizesi başvurusu ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.