İngiliz Vatandaşı ile Evlilik İşlemleri Birleşik Krallık'ta Halledilebilir mi?

Okunma sayısı: 867
Güncellenme Tarihi:
İngiliz Vatandaşı ile Evlilik İşlemleri Birleşik Krallık'ta Halledilebilir mi?

Evet, İngiliz vatandaşı ile evlilik işlemleri Birleşik Krallık'ta yapılabilmektedir. İngiliz vatandaşı ile evlenmek isteyen yabancı uyruklu kişiler, uygun vize ve evlilik şartlarını sağladıkları takdirde Birleşik Krallık'ta evlenebilirler. Ancak, evlilik işlemlerinin yapılabilmesi için belirli prosedürlerin tamamlanması gerekmektedir. Bu prosedürler, herhangi bir ülkeden gelen yabancı uyruklu kişiler için geçerlidir.

Öncelikle, evlenmek isteyen çiftlerin kayıt ofislerine başvurarak randevu almaları gerekmektedir. Randevu alındıktan sonra, çiftlerin belirli belgeleri hazırlaması gerekebilir. Bu belgeler arasında, pasaportlar, doğum kayıtları ve bekar olduklarına dair belgeler yer alabilir. Ayrıca, evlenmek isteyen kişilerin, önceden belirtilen vize şartlarını sağlamaları da gerekmektedir. İngiliz vatandaşı ile evlilik işlemlerini İngiltere’de gerçekleştirmek isteyen bireyler, İngiltere’de evlenebilmek için İngiltere Evlilik Ziyareti Vizesi (Marriage Visitor Visa) başvurusunda bulunabilirler.

Evlilik işlemlerinden birini İngiltere’de gerçekleştirmek isteyen bireylerden İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi genel şartlarını sağlayabilmesi beklenmektedir. Bu vize türünün kendine özgü şartlarından biri; başvuru sahibinin İngiltere’ye gidiş amacının evlilik işlemleri ile ilgili olması ve evlilik sürecini gerçekleştirmeye yönelik olmasıdır. Eğer başvuru sahibin amacı evlenerek İngiltere’ye yerleşmek ise İngiltere Evlilik Vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Yerleşim/Evlilik Vizesi başvuru işlemleriyle ilgili firmamıza ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşı ile evlilik işlemleri gerçekleştirmek için Birleşik Krallık Evlilik Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak olan bireylerin unutmaması gereken bir diğer nokta başvuru sahiplerine verilecek vize süresi 6 aydır. Bu vize türüyle İngiltere’ye giden bireylerin vize süresini uzatma veya başka bir vize türüne geçişin yapılabilmesi Ankara Anlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi dışında mümkün değildir. Detaylı bilgi almak isteyen bireylerin uzmanlarımızla irtibata geçmesi önerilmektedir.

Bu vize türüyle İngiltere'de; 

  • Eğitim alabilir, 

  • Belirli sürelerde çalışabilir, 

  • Sağlık harcı (IHS) ödendikten sonra sağlık hizmetlerinden faydalanılabilir, 

  • Eş ve çocukları vize sahibi bireyler yanlarına alabilirler. 

İngiliz vatandaşı ile evlilik işlemleri üzerine güncel haberleri öğrenmek isteyen bireyler İngiltere vizesi ve Birleşik Krallık Evlilik Vizesi konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla başvuru sahiplerine profesyonel hizmet veren Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir veya firmamıza telefon aracılığıyla ulaşarak vize işlemlerinizi geç kalmadan başlatabilirsiniz.

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiliz vatandaşı ile evlilik işlemleri İngiltere’de yapılabilir mi?, İngiliz vatandaşıyla İngiltere’de evlenebilir miyim?, İngiltere’de hangi vize türleri ile eşimi ziyaret edebilirim? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firmamıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.