İngiltere Evlilik Vizesi A1 Sınavı Nedir?

Okunma sayısı: 814
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Evlilik Vizesi A1 Sınavı Nedir?

İngiltere Evlilik Vizesi A1 Sınavı, İngiltere'ye eşinizle birlikte yerleşmek için başvurduğunuzda, İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamak için gereken bir dil sınavıdır. Bu sınav, Temel İngilizce seviyesindeki bir dil sınavıdır ve İngilizce konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerinizi ölçmek için tasarlanmıştır. Sınavda sorulan sorular, günlük hayatta karşılaşabileceğiniz temel İngilizce ifadeleri içerir.

Evlilik vizesi başvurusunda bulunan eşlerin, A1 seviyesindeki İngilizce yeterliliğini kanıtlaması gerekmektedir. Bu sınavı geçemeyenler, İngiltere'ye yerleşmek için gerekli İngilizce yeterliliğine sahip olmadıklarını kanıtlamış olurlar ve bu durumda vize başvurusu reddedilebilir. A1 sınavı, İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen bir sınavdır ve sınava girmek için önceden kayıt yaptırmak gereklidir. Sınav genellikle İngilizce dil eğitimi veren merkezlerde veya İngiltere'nin birçok ülkeye yayılmış büyükelçilik ve konsolosluklarında düzenlenmektedir.

İngiltere’de sürekli oturum veya İngiltere vatandaşlığı ile bulunan aile üyesinin yanına taşınmak isteyen bireylerin başvurması gereken İngiltere vize türlerinden biri olan İngiltere Evlilik Vizesi başvuru şartlarının tamamını öğrenmek isteyen bireylerin en güncel ve en doğru bilgiyi firmamızın uzmanlarına danışarak elde etmesi önerilmektedir.

İngiltere Evlilik Vizesi A1 sınavı bulunmayan başvuru dosyalarının vize reddi ile karşılaşma olasılığı oldukça yüksektir. İngiltere Evlilik Vizesi A1 sınavına girmek isteyen bireyler İngilizce dil sınavları tarih ve yerleri hakkında bilgi alarak IELTS Life Skills sınavına girmesi gereklidir. İngiltere Evlilik Vizesi A1 sınavı hakkında bilgi almak isteyen bireyler İngiltere vizesi ve Evlilik Vizesi konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla başvuru sahiplerine profesyonel hizmet vermekte olan Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir veya telefon aracılığıyla ulaşarak vize işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz. Bu vize trüyle İngiltee'de çalışma izni alabilir ve herhangi bir seviyede eğitim alabilirsiniz. Aynı zamanda eşiniz ve çocuklarınız da çalışabilir ve eğitim alabilirler.

İngiltere Evlilik Vizesi A1 sınavı nedir?, Evlilik Vizesi için hangi dil sınavlarına girilmesi gereklidir?, IELTS Life Skills sınavına nerede girebilirim?, Birleşik Krallık Vize türleri nelerdir?, İngiltere Evlilik Vizesi uzatma imkânı var mıdır? gibi soruları İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzman danışmanlarımıza ulaşarak sorabilirsiniz.