İngiltere Evlilik Vizesi Kac Yil Oturum Vermektedir?

Okunma sayısı: 818
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Evlilik Vizesi Kac Yil Oturum Vermektedir?

İngiltere Evlilik Vizesi, başvuru sahibine ilk olarak 33 ay (2.7 yıl) süreyle oturum hakkı vermektedir. Bu süre, vize başvurusu sahibinin İngiltere'de eşleriyle birlikte yaşamasına, çalışmasına ve diğer haklardan yararlanmasına olanak tanır. Bu dönem sonunda, başvuru sahibi İngiltere'de kalışını uzatmak için bir "Uzatma Başvurusu" yapabilir.

Uzatma başvurusu sürecinde, çiftin evliliklerine ilişkin belirli koşulların hala yerine getirildiğini kanıtlamaları gerekecektir. Uzatma başvurusu onaylandığında, başvuru sahibine 30 ay (2.5 yıl) daha süreyle oturum hakkı verilecektir. Bu şekilde toplamda 5 yıl boyunca İngiltere'de oturma hakkı elde edilebilir.

5 yıl süre sonunda, başvuru sahibi, "sınırsız oturum hakkı" (indefinite leave to remain - ILR) başvurusu yapabilir. ILR, sınırsız süreyle İngiltere'de oturma hakkını ifade eder ve daha sonra başvuru sahibi, İngiliz vatandaşlığı başvurusu yapabilir. Ancak, başvuru sahibinin evlilik vizesi sürecinde ve uzatma başvurularında evlilik ilişkisine dair belirli koşulları sürekli olarak yerine getirmesi gerekmektedir.

Firmamız İngiltere Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi ve İngiltere Evlilik Vizesi konusunda profesyonel danışmanlarımıza Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek veya telefon aracılığıyla ulaşabilir, vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.