İngiltere Evlilik Vizesi Ne Kadar Surer?

Okunma sayısı: 930
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Evlilik Vizesi Ne Kadar Surer?

İngiltere Evlilik Vizesi, başvuru sahibinin durumuna ve başvuru sürecinin yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir. Genellikle, bu vize türü, başvuru sahibinin evlilik niyetiyle İngiltere'ye seyahat etmesi için verilir ve başvuru sahibinin İngiltere'de kalabileceği süre evlilik niyetine ve vize başvurusunda belirtilen sebebe bağlı olarak değişebilir.

Evlilik Vizesi, başvuru sahibinin vize başvurusunda belirttiği süre kadar verilebilir veya bir yıllık bir süre için verilip, bu süre sonunda vizenin yenilenmesi gerekebilir. İngiltere'de evlenen başvuru sahibi, İngiltere'de kalış süresi boyunca çalışma izni için ayrı bir başvuru yapmalıdır. Evlilik Vizesi için başvuru süreci, başvuru sahibinin durumuna ve belgelerin eksiksizliğine bağlı olarak değişebilir. Başvurunun tamamlanması genellikle 2-12 hafta arasında sürebilir. Başvurunun işleme alınması, İngiltere'nin yoğunluk sezonuna bağlı olarak daha uzun sürebilir.

İngiltere Evlilik Vizesi başvurusunda bulunan ve başvuru şartlarını sağlayarak vize başvurusu olumlu sonuçlanmış bireyler ilk 3 ayı seyahat ve hazırlık için verilen süre olarak 33 aylık geçici Evlilik Vizesi ile oturum vizesi sahibi olmaktadır. Bu geçici oturum süresi vize süresi ile sınırlıdır. Daha sonra vize sahipleri uzatma başvurusu yaparak 30 aylık daha geçici oturum vizesi alır, İngiltere’de bulunulan süre 5 yıla tamamlanır ve sürekli oturum başvuru hakkını elde edilir. Sürekli oturum başvurusu için gerekli şartlar vize başvuru şartlarından oldukça farklıdır. Life in the UK sınavını geçmek, en az B1 seviyesinde İngilizce bilmek, İngiltere’de yaşayabileceği yeterli miktarda maddiyat sahibi olmak vb. olarak örneklendirilebilir.

İngiltere Evlilik Vizesi ne kadar sürer? sorusunu araştıran bireylerin internetten çeşitli forum, sözlük gibi sayfalar yerine uzmanlarımızdan güncel ve doğru bilgiyi alması önerilmektedir. Sürekli oturumla 1 yıl daha İngiltere'de yaşayan bireyler toplamda 6 yılın sonunda İngiliz Vatandaşlığı başvurusu yapabilecektir.

İngiltere Evlilik Vizesi ne kadar sürer?, İngiltere Evlilik Vizesi uzatma başvurusu yapılabilir mi?, Evlilik Vizesi başvurusu için gerekli evraklar nelerdir?, Evlilik Vizesi başvuru işlemleri zor mudur? gibi sorularınız varsa İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.