İngiltere Evlilik Vizesi Şartları Arasında Dil Belgesi Var mıdır?

Okunma sayısı: 734
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Evlilik Vizesi Şartları Arasında Dil Belgesi Var mıdır?

Evet, İngiltere evlilik vizesi başvurusunda dil belgesi sunulması gerekmektedir. Başvuru sahibinin İngilizce dil yeterliliğini göstermek için IELTS veya benzeri bir dil sınavından geçerli bir not almış olması gerekmektedir. Ancak başvuru sahibi, İngiltere'de okuduysa veya bir İngilizce konuşan ülkede doğduysa, bu gereklilikten muaf tutulabilir. İngiltere Evlilik Vizesi sahibi olmak isteyen bireylerin sağlaması gereken önemli şartlardan biri IELTS Life Skills sınavından en az A1 seviyesinde sonuç almasıdır.

IELTS Life Skills sınavının içeriğinde İngilizce konuşma ve dinleme bölümleri olup İngilizce dinleme, anlama ve ifade etme yetenekleri değerlendirilmektedir. Bu sınav sonucunun A1 ve üzeri olmaması veya başvuru dosyasında dil sınav sonucunun bulunmaması vize reddi ile karşılaşma olasılığını artıracaktır.

Ancak, İngilizce yeterlilik gerekliliği için bazı istisnalar da bulunmaktadır. Örneğin, başvuru sahibi, İngiltere'deki eşinin veya nişanlısının İngilizce yeterliliğine sahip olduğunu kanıtlayabilirse veya İngiltere'de resmi olarak tanınan bir üniversite veya kolejde öğrenci olarak kayıtlıysa, İngilizce yeterlilik gerekliliğinden muaf tutulabilir.

İngiltere Evlilik Vizesi başvuru şartları arasında dil bilgisine ek olarak kişisel ve maddi yeterliliklere dair evrakların bulunması da istenmektedir. İngiltere Evlilik Vizesi başvuru evraklarının ve başvuru şartlarının neler olduğu konusunda danışmanlarımızla irtibata geçilmesi oldukça önemlidir.