İngiltere Evlilik Vizesi Sartlari Nasıldır?

Okunma sayısı: 891
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Evlilik Vizesi Sartlari Nasıldır?

İngiltere evlilik vizesi için başvuracak olan kişilerin aşağıdaki şartları karşılaması gerekmektedir:

  • Yaş sınırı: En az 18 yaşında olmak gerekmektedir.

  • Evlilik durumu: İngiltere evlilik vizesi, İngiltere'de İngiliz vatandaşı veya İngiltere'de sürekli ikamet eden bir kişiyle evlenmek isteyen kişiler tarafından başvurulabilir.

  • Maddi durum: Başvuru sahibinin İngiltere'de yaşayabilecek düzeyde bir maddi gelire sahip olması gerekmektedir. Bu, başvuru sahibinin ve eşinin İngiltere'de yaşayabilecekleri minimum yaşam standartlarını karşılayacak kadar para biriktirmeleri anlamına gelmektedir. Maddi durumunuzu gösteren belgeleri başvuru esnasında sunmanız gerekmektedir.

  • İngilizce dil yeterliliği: Başvuru sahibi ve eşi, İngilizce dil yeterlilik testi geçmek veya İngilizce dil yeterlilik seviyesini gösteren uygun bir belge sunmak zorundadırlar.

  • Sağlık durumu: Başvuru sahibi ve eşi, İngiltere'de kalacakları süre boyunca sağlıklı olduğunu gösteren bir sağlık raporu sunmak zorundadırlar.

  • Güvenlik arka planı: Başvuru sahibi, önceden belirlenmiş güvenlik arka planı kontrollerinden geçmelidir.

Yukarıda belirtilen şartlar, evlilik vizesi için en temel gereksinimlerdir. Ancak, başvuru sürecinde ve başvuru değerlendirme sürecinde İngiltere hükümeti tarafından talep edilen diğer belgeler de olabilir.

İngiltere Evlilik Vizesi sahibi olmak isteyen bireyler İngiliz makamlarınca belirlenmiş vize başvuru şartlarını sağlaması gerekmektedir. Yerleşim/Evlilik Vizesi türlerinden biri olan Evli Çiftler için Yerleşim/Evlilik Vizesi, İngiltere’de sürekli oturum veya İngiltere vatandaşı olarak bulunan eşinin yanına taşınmak isteyen (varsa çocuklarıyla birlikte) bireylerin başvurması gereken vize türüdür. Bu şartlardan ilki İngilizce dil bilgisinin IELTS Life Skills sınav sonucu ile kanıtlanması olup başvuru sahiplerinin en az A1 seviyesinde olması beklenmektedir. IELTS Life Skills sınavı konuşma ve dinleme bölümlerinden oluşmakla birlikte bireylerin anlama, yorumlama ve ifade etme yeteneklerini ölçmektedir.

İngiltere’de yaşamak isteyen bireylerin sağlaması gereken İngiltere Evlilik Vizesi sartlarindan bir diğeri, sponsor olan eş ile bağımlı eşin yıllık maddi gelirinin £18.600,00 olması gereklidir. Bu minimum maddi geliri sağlayamayan bireylerin en az £62.500,00 birikiminin olması gereklidir. İngiltere Evlilik Vizesi sartlari sağlanması zor olmakla birlikte ve karmaşık başvuru süreci sebebiyle olumlu sonuç alınması oldukça zor koşulları içermektedir.

İngiltere Evlilik Vizesi sartlari nelerdir?, Evlilik Vizesi hakkında nereden bilgi alınır?, Evlilik Vizesi başvuru işlemleri ne zaman sona erer?, Evlilik Vize prosedürleri nelerdir? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.