İngiltere Evlilik Vizesi Sartlari Nasıldır?

Güncelleme Tarihi: 2022-03-28 12:57:57

İngiltere Evlilik Vizesi sartlari, Yerleşim/Evlilik Vizesi türlerine göre farklılık göstermektedir. Detaylar bu yazımızda!

İngiltere Evlilik Vizesi sahibi olmak isteyen bireyler İngiliz makamlarınca belirlenmiş vize başvuru şartlarını sağlaması gerekmektedir. Yerleşim/Evlilik Vizesi türlerinden biri olan Evli Çiftler için Yerleşim/Evlilik Vizesi, İngiltere’de sürekli oturum veya İngiltere vatandaşı olarak bulunan eşinin yanına taşınmak isteyen (varsa çocuklarıyla birlikte) bireylerin başvurması gereken vize türüdür.

Bu şartlardan ilki İngilizce dil bilgisinin IELTS Life Skills sınav sonucu ile kanıtlanması olup başvuru sahiplerinin en az A1 seviyesinde olması beklenmektedir. IELTS Life Skills sınavı konuşma ve dinleme bölümlerinden oluşmakla birlikte bireylerin anlama, yorumlama ve ifade etme yeteneklerini ölçmektedir.

İngiltere’de yaşamak isteyen bireylerin sağlaması gereken İngiltere Evlilik Vizesi sartlarindan bir diğeri, sponsor olan eş ile bağımlı eşin yıllık maddi gelirinin £18.600,00 olması gereklidir. Bu minimum maddi geliri sağlayamayan bireylerin en az £62.500,00 birikiminin olması gereklidir.

İngiltere Evlilik Vizesi sartlari sağlanması zor olmakla birlikte ve karmaşık başvuru süreci sebebiyle olumlu sonuç alınması oldukça zor koşulları içermektedir. Bu sebeple Evlilik Vizesi başvurularında alanında uzman ve profesyonel hizmet veren danışmanlıklardan destek alınması önerilmektedir.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere Evlilik Vizesi sartlari nelerdir?, Evlilik Vizesi hakkında nereden bilgi alınır?, Evlilik Vizesi başvuru işlemleri ne zaman sona erer?, Evlilik Vize prosedürleri nelerdir? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.

"İngiltere Evlilik Vizesi Sartlari Nasıldır?" sayfası 677 defa okundu