İngiltere Evlilik Vizesi Sınavı Neden Gereklidir?

Okunma sayısı: 728
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Evlilik Vizesi Sınavı Neden Gereklidir?

İngiltere Evlilik Vizesi sınavı, vize başvurusu yapan çiftin gerçekten birbirlerini tanıdıklarını ve birlikte yaşayacaklarına dair yeterli kanıt sunmalarını sağlamak için gereklidir. Sınav, İngiltere hükümetinin evlilik vizesi başvurularını daha sıkı bir şekilde denetlemesine yardımcı olmak için uygulanmaktadır.

Sınava tabi tutulan çiftler, İngilizce yeterliliklerini göstermek için belli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olmalıdır. Bu, çiftlerin İngilizce olarak günlük hayatta iletişim kurabilecekleri ve İngiliz kültürüne daha iyi adapte olacakları anlamına gelir. Sınav, aynı zamanda çiftlerin birbirlerini ne kadar iyi tanıdıklarını ölçmek için tasarlanmıştır.

Sınavda, çiftlere birbirleriyle ilgili sorular sorulur ve cevapları kaydedilir. Bu, çiftlerin birbirleriyle iletişim kurma becerilerini, birbirlerinin geçmişlerini ve gelecek planlarını anlamak için kullanılır. Sınav ayrıca, çiftlerin birbirleriyle evliliklerine yönelik gerçek bir niyetlerinin olduğunu kanıtlamasına da yardımcı olur.

İngiltere Evlilik Vizesi başvurusunda bulunan bireylerin çeşitli başvuru şartlarını sağlaması gereklidir. Bu şartlar arasında en önemlilerinden biri dil şartıdır. İngiltere Evlilik Vizesi sınavı, IELTS Life Skills sınavı olup konuşma ve dinleme bölümlerinden oluşmaktadır.

Başvuru sahipleri bu sınavdan en az A1 seviyesinde bir sonuç alabildiğini belgelemesi ile vize başvurusun olumlu sonuçlanma ihtimalini artırmış olacaktır. İngiltere Evlilik Vizesi sınavı başvuru evrakları arasında bulunması gereken oldukça önemli bir belgedir. Bunun sebebi, başvuru sahiplerinin İngiltere’deki hayatında kimseden yardım almadan sağlıklı bir iletişim kurabileceğinin kanıtlanmasıdır.

İngiltere’de sürekli oturum veya İngiltere vatandaşlığı ile bulunan eşinin yanına gitmek isteyen bireylerin İngiltere Evlilik Vizesi sınavının yanı sıra sağlaması gereken birtakım maddi yeterlilikler bulunmaktadır. Yıllık olarak belirlenmiş maddi gelir şartı, bu şartı sağlayamayanların birikim şartını sağlaması gereklidir. İngiltere Evlilik Vizesi sınavı, maddi yeterlilik ve kişisel yeterliliklerin sağlanması durumunda başvuru sahibi vize reddi alma ihtimalini en aza indirmiş olacaktır. 

İngiltere vizesi türlerine ve Evlilik Vizesine başvuru yapmak isteyenler danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak bilgi alabilir veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek kafasını kurcalayan tüm sorularını sorabilirler. Firmamız İngiltere Vizesi, ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.