İngiltere Evlilik Vizesinde İngilizce Bilme Şartı Var mıdır?

Okunma sayısı: 2021
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Evlilik Vizesinde İngilizce Bilme Şartı Var mıdır?

Evet. İngiltere evlilik vizesinde İngilizce bilme şartı vardır. Başvuru sahibinin İngiltere'de yaşaması için gereken günlük hayat faaliyetlerini yerine getirebilecek kadar İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Bu nedenle, evlilik vizesi başvurusunda bulunanların İngilizce yeterliliğinin, özellikle de temel İngilizce anlama ve konuşma becerilerinin, başvuru sürecinde gösterilmesi önerilir. Bu beceriler, İngiltere'de iş bulma, ev kiralama, sağlık hizmetlerinden yararlanma gibi günlük yaşamda ihtiyaç duyulan işlemleri yapabilmek için gereklidir.

İngiltere Evlilik Vizesi, İngiltere Yerleşim Vizesi kategorilerinden biridir. İngiltere Evlilik Vizesine başvuru yaşı minimum 18'dir ve bu vizeye başvuracak olan herkes belli bir seviyede İngilizce bildiğini kanıtlamak zorundadır.

İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda bulunacak İngiltere’de süresiz oturum sahipleri veya İngiliz vatandaşlarının eşleri IELTS Life Skills sınavından iletişim kurabilecek seviyede İngilizce bildiklerine dair başarılı sonuç almaları gerektiği belirtilmiştir. Yani 6 Nisan 2015 itibarıyla bu İngiltere vizesine yapılacak olan başvurularda yalnızca IELTS Life Skills sınav sonucu kabul edilmektedir.

IELTS İngiltere’de İngilizce dil yeterliliğini göstermek için en geçerli olan sınavdır. IELTS’in akademik olan versiyonu da vardır, akademik IELTS sınavı da İngiltere’de lisans, yüksek lisans veya doktora seviyesinde eğitim almak isteyen kişilerin belli bir seviyede geçmesi gereken bir sınavdır. Peki İngiltere evlilik vizesine başvuracak olanların geçmesi gereken IELTS Life Skills sınavı nedir? Aslında bu oldukça kolay bir sınavdır, bu sınavı da A1 seviyesinde geçmek yeterlidir. Bu seviyeye gelebilmek için IELTS sınavı kursuna gidebilirsiniz. 

İngiltere Yerleşim Vizesi ile İngiltere'de kısa süreli çalışma ve eğitim alma hakkınız bulunmaktadır. İngiltere'ye eğitim amacıyla gitmek isteyen bireylerin başvuruda bulunması gereken öğrenci vizesi türleri bulunmaktadır. Bu vize türlerinin başvuruları oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Bu sebeple İngiltere vizesi danışmanlık firmamızla iletişime geçerek uzmanlarımızdan detaylı bilgi ve danışmanlık alarak vize başvuru işlemlerine daha sağlam ve sağlıklı bilgilerle başlayabilirsiniz. 

İngiltere yerleşim vizesi de dahil olmak üzere her kategorideki İngiltere vizesi başvuruları için lütfen her türlü bilgi, öneri ve danışmanlık konusunda bizimle iletişime geçiniz.