İngiltere Vizesi Evlilik Cüzdanı Gerekli midir?

Okunma sayısı: 1056
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Vizesi Evlilik Cüzdanı Gerekli midir?

Evet, İngiltere evlilik vizesi başvurusu yaparken evlilik cüzdanı gibi belgelerin sunulması gereklidir. Bu belge, başvuru sahibinin evli olduğunu ve eşinin İngiltere'de yaşadığını gösterir. Evlilik cüzdanı, resmi bir belgedir ve evliliğin kanıtını sağlar. Başvuru sahibi, evlilik cüzdanı ile birlikte diğer evlilik belgelerini de (örneğin, nikah akdi) sunması gerekebilir.

İngiltere evlilik vizesi başvuru sürecinde, başvuru sahibinin evli olduğunu ve eşinin İngiltere'de yaşadığını kanıtlamak için evlilik cüzdanı ve diğer evlilik belgelerinin sunulması önemlidir. Bu belgelerin sunulmaması, başvurunun reddedilmesine neden olabilir. İngiltere Vizesi evlilik cüzdanı Evlilik Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen bireylerin başvuru dosyasında bulunması gereklidir. Bunun sebebi, İngiltere Evlilik Vizesi başvurusunda bulunacak olan evli bireylerin evli olduklarının kanıtlanmasıdır.

İngiltere Evlilik Vizesi, İngiltere’de sürekli oturum veya İngiltere vatandaşlığı ile bulunan bireylerin evli olduğu eşi ve 21 yaş altındaki çocuklarının başvuru yapabileceği vize türüdür. İngiltere Vizesi evlilik cüzdanı başvuru evraklarının arasında bulunma vize reddi alma ihtimalini en aza indirilmesini sağlayabilecektir. İngiltere Vizesi evlilik cüzdanına ek olarak hangi vize evraklarının gerektiğine örnek olarak; İngilizce dil bilgisi için IELTS Life Skills sınavından en az A1 seviyesinde sonuç alınması, sponsor eş ile bağımlı eşin yıllık gelirinin en az £18.600,00 olması vb. verilebilir.

İngiltere vizesi alabilmek için sahip olmanız gereken sınavlar ve seviyeleri hakkında detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz. İngiltere Evlilik Vizesi başvurusunda bulunmak isteyenler danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerine başlayabilir ya da vize reddine itiraz başvurusunda bulunabilirler.

İngiltere Vizesi evlilik cüzdanı başvuru evrakları için gerekli mi?, Evlilik Vizesi için evlilik cüzdanının önemi nedir?, Evlilik cüzdanı hangi vize türlerinin başvurusunda dosyaya koyulmalıdır? gibi sorularınızı İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzman danışmanlarımıza ulaşarak öğrenebilirsiniz.