İngiltere'de Evlilik Vizesi Nasıl Alınır?

Okunma sayısı: 768
Güncellenme Tarihi:
İngiltere'de Evlilik Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere'de evlilik vizesi almak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir:

  • Başvuru için gerekli belgeleri hazırlayın: Pasaportunuz, evlilik sertifikası, İngilizce çevirisi yapılmış doğum belgeniz, İngilizce dilinde sağlık raporu, İngiltere'de yaşayacak olduğunuz konaklama yerinin belgesi, İngilizce dilindeki maddi durumunuzu gösteren belgeler (banka hesapları, maaş bordroları vb.) ve İngiltere'de yaşayacak olduğunuz kişiyle ilişkinizi gösteren belgeleri hazırlayın.

  • Online başvuru yapın: Başvurunuzu İngiltere hükümetinin resmi web sitesi olan gov.uk üzerinden online olarak yapabilirsiniz. Başvuru sırasında, kişisel bilgilerinizi, pasaport ve evlilik sertifikası bilgilerinizi ve seyahat planlarınızı girmeniz gerekmektedir.

  • Biyometrik verilerinizi kaydedin: Başvurunuzu tamamladıktan sonra, biyometrik verilerinizi (parmak izi ve fotoğraf) kaydetmek için bir randevu almanız gerekmektedir. Bu randevuyu İngiltere'nin belirli bir bölgesindeki bir merkezde yapabilirsiniz.

  • Başvuru ücretini ödeyin: Başvuru ücreti ödemek için online başvuru sırasında bir kredi kartı kullanmanız gerekmektedir.

  • Başvurunuzun sonucunu bekleyin: Başvurunuz, başvuru yaptığınız ülkeye ve yoğunluğa bağlı olarak değişen bir süre içinde sonuçlanacaktır. Başvurunuzun sonucunu öğrenmek için başvurunuzu takip edebileceğiniz gov.uk web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere'de evlilik vizesi başvurusu oldukça karmaşık bir süreçtir. Ayrıca, başvuru sürecinde herhangi bir sorunuz varsa, danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de Evlilik Vizesi başvuru prosedürlerinin uygulanmasıyla büyük oranda vize reddi sebeplerinin ortadan kaldırılmış sayılabileceği bir vize türüdür. İngiltere’ye Evlilik Vizesi sahibi olarak yerleşmek isteyen bireylerin öncelikle vize türünü doğru seçmesi gereklidir. Uzmanlarımıza danışan bireyler vize türünü seyahatinin amacına uygun olarak seçerek başvuru harcını vize türüne ve talep edilen vize süresine uygun olarak yatırmalıdır.

Başvurusunu uzman danışmanlarımızla yapmaya karar veren bireylere, danışmanlarımız tarafından Evlilik Vizesi başvuru evrakları listesi verilecektir. İngiltere’de Evlilik Vizesi ile yaşamak isteyen bireyler bu evrak listesindeki belgeleri eksiksiz ve doğru bilgiler ile hazırlayarak başvuru dosyasına koyması gereklidir. Başvuru dosyasına koyulması gereken evraklara örnek olarak; evli olduklarını kanıtlayan evlilik cüzdanı, IELTS Life Skills sınavından en az A1 seviyesinde sınav sonucu, İngiltere’de yaşayan eşin İngiliz vatandaşı olduğu veya sürekli oturum sahibi olduğunu kanıtlayan belgeler vb. verilebilir.

İngiltere’de Evlilik Vizesi için gerekli tüm evrakların hazırlanmasından sonra başvuru formlarının doldurulması, dilekçelerin yazılması ve randevu saatinde titizlikle hazırlanmış başvuru dosyasının biyometrik bilgilerle hazırlanmasından sonra başvuru değerlendirme süreci başlayacaktır. Ortalama 12 hafta içerisinde değerlendirilen Evlilik Vizesi başvuruları ile ilgili tüm haberleri uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

İngiltere’de Evlilik Vizesi ile sürekli oturum alınır mı?, Evlilik Vizesi ile İngiltere vatandaşı olunabilir mi?, İngiltere Evlilik Vizesi nedir?, İngiltere Evlilik Vizesi başvuru evrakları nelerdir? gibi sorularınız varsa İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımızdan Evlilik Vizesi başvurusu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.