İngiltere'de Yaşayan Eşimin Yanına Gelebilmek için Hangi Destekleyici Belgeleri Sunmalıyım?

Güncelleme Tarihi: 2022-03-28 11:09:13

Tüm İngiltere Vizesi başvurularında geçerli olan başvuru belgelerini eksiksiz olarak ve titizlikle hazırlamanız gerekmektedir.

Hangi türden İngiltere Vizesi başvurusuna yaparsanız yapın;

  • Kişisel pozisyonunuz,
  • Maddi yeterlilikleriniz,
  • Gitmek istediğiniz eğitim kurumu,
  • Yerleşmek istediğiniz yer ve sebebi,
  • Araştırma yapmak içinse araştırma konusu ve amacı gibi konularda bunları kanıtlayan belgeler ve bilgiler sunmalısınız.

Eğer İngiltere'de İngiliz Vatandaşlığına sahip ya da süresiz oturum izni olan kişinin yanına gitmek için İngiltere Yerleşim (Evlilik) Vizesi başvurusu yapmak istiyorsanız bazı koşulları sağlamalısınız.

İngiltere'de yaşayan eşinizle evli olduğunuzu evlilik cüzdanınızla ispat etmelisiniz. Ayrıca doğum belgeniz de sunmanız gereken evraklar arasındadır. Bu iki belgenin de noter onaylı olması gerekmektedir.

Bunlara ek olarak İngiltere'de yaşayan eşinizin İngiltere'deki durumunu belgeleyen evraklar da gereklidir. Bu belgeler İngiliz veya Türk pasaportu üzerine basılmış süresiz oturum hakkı ibaresinin aslı ile fotokopileridir.

Bununla birlikte beraber yaşamayı düşündüğünüz eşinizin hiçbir sosyal yardım almadan aile bireylerinin ihtiyaçlarını karşılayabildiğini ispat edecek belgeleri de sunmalıdır.

Ayrıca, eşinizin ya da yasal partnerinize ait banka cüzdanları, var olan parayı gösteren resmi mektuplar, İngiltere'deki iş yerinden alınmış resmi çalışma belgelerine vb. de İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında ihtiyaç duyulmaktadır.

İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurularınızı uzmanlarımızla yapmanız halinde İngiltere vizesi başvuru prosedürleriniz başlatılacak, başvuru evrakları listesi uzmanlarımızca başvuru sahiplerine verilecektir.

Başvuru dosyasının eksiksiz tamamlanması ile başvuru merkezlerinden alınan randevu gün ve saatinde biyometirk bilgilerle birlikte görevlilere verilecektir. Detaylar için TIKLAYINIZ!  

İngiltere'de bu vize türlerinin başvurularının olumlu olması halinde eğitim ve çalışma imkanı bulabilirsiniz. Sınırlı da olsa eğitim alma ve çalışma hakkı bulunacak olan kişilerin, bu vize türü yerine İngiltere'ye doğrudan eğitim amacıyla gidebilmesini sağlayan diğer vizetürleri mevcuttur.

İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları için detaylı bilgilere ulaşmak için lütfen bizimle İLETİŞİME geçiniz. Bu konuda uzman danışmanlarımızdan hizmet talep edebilirsiniz.

"İngiltere'de Yaşayan Eşimin Yanına Gelebilmek için Hangi Destekleyici Belgeleri Sunmalıyım?" sayfası 3317 defa okundu